Porażka 8-1 z Ruchem Chorzów

• autor: Wiinii, 2011-09-27 20:39

Ruch Chorzów 8-1 TS AKS Chorzów
                                             Bramkę strzelił: Winciersz

Od początku spotkania Ruch Chorzów przejął inicjatywę, dopiero w ostatnich dziesięciu minutach TS mógł pokazać się z dobrej strony na polu karnym przeciwnika, oddając kilka strzałów.

Po pierwszych 10 minutach wynik brzmi 0-0 gdyż TS dzielnie walczył w obronie, a nasz golkiper wyłapywał wszystko co leciało w naszą bramkę.
Przyszła pora na błędy! Środkowy obrońca zapędził się do ataku, po stracie przez niego piłki nie potrafił szybko wrócić do obrony, przeciwnicy mijają środek naszej pomocy i strzelają pierwszą bramkę w tym meczu. W pierwszej połowie popełniliśmy mnóstwo błędów w obronie z czego wynik do przerwy, to 3-0 dla gospodarzy. Otóż w międzyczasie Winciersz Mateusz otrzymuje za faul na przeciwniku -  karę i musi opuścić boisko na dwie minuty. Po chwili nasz zawodnik debiutujący Marcin Borowiecki otrzymał "Prezent" od bramkarz, który podaje mu piłkę na 5 metrów przed bramką. "Boro" przyjmuje, oddaje strzał (nie po jego myśli gdyż nie trafił czysto w piłkę) bramkarz stojący dwa metry przed nim sparuje piłkę na rzut rożny. Gdy takich sytuacji nie będziemy potrafili wykorzystać, to na pewno mecze ciężko będzie wygrywać!!

Druga połowa nie wniosła żadnych zmian w grze.. Mianowice Ruch klepie, my biegamy.
W ten sposób po fatalnych błędach w formacji defensywnej tracimy kolejne 5 bramek.
Do 50 minuty przewaga Ruchu. Od 50 minuty zawodnicy TS zbierają resztkę sił, zabierają się na skonstruowanie akcji po której padnie bramka honorowa. Po szybkiej wymianie piłki z prawej strony boiska, Gałek wrzuca w pole karne, Michał Bednara zamyka całą akcję, piłka leci w jego kierunku, Bednara wykonuje zamach i nie trafił w piłkę tak jakby sobie życzył, po akcji. Przechwyt z środka pomocy, oskrzydlająca akcja prawą stroną, Gałek zostaje sfaulowany. Do rzutu wolnego podchodzi Winciersz, oddaje strzał i piłka pół metra mija nad poprzeczką. Jeszcze dwie akcje, które mogli się zakończyć strzeleniem gola lecz brakowało skuteczności. Ostatnie 3 minuty spotkania Rotuski biegnie z piłką na środku boiska, podchodzi kilka metrów bliżej i uderza, Winciersz który stał na linii strzału, piłka leci w jego kierunku, a Mateusz odbijając główką zmyla bramkarza i piłka wpada w drugi róg bramki. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik brzmi 8-1.

Zawodnikom z TS AKS Chorzów możemy podziękować za wolę walki oraz siły jakie w ten mecz włożyli!
Dziękujemy również wszystkim naszym kibicom!