II Turniej Mikołajkowy FIFA w TS-ie

Zwycięstwo z Wyzwoleniem 1-2

• autor: Wiinii, 2011-09-29 22:10

Dzisiejszego dnia rozegraliśmy 4 mecz ligowy przełożony z dnia 25.10.2011r. Naszym przeciwnikiem na wyjeździe był AKS Wyzwolenie Chorzów..
AKS Wyzwolenie Chorzów 1-2 TS AKS Chorzów

Strzelił: 2xWinciersz
                                                          Asysta: Rotuski

Od pierwszej minuty spotkania mecz zapowiadał się bardzo ciężki! Już w 5 minucie sędzia odgwizduje tuż przed naszym polem karnym rękę dla naszego przeciwnika.  Kontrowersyjna decyzja gdyż w tej samej sytuacji, to zawodnik z Wyzwolenia pierwszy dotknął piłkę ręką, dopiero chwilę później nasz zawodnik przewinił. Sędzia jednak podjął decyzję, mamy rzut wolny, do piłki podchodzi zawodnik z Wyzwolenia uderza płasko po długim, i piłka wpada do bramki. Po raz kolejny tracimy bramkę dzięki uprzejmości sędziego, po którym odgwizduje faule, przewinienia - gdzie nie powinno być gwizdka sędziego!
No cóż, trzeba było się zabrać do pracy i walczyć o korzystny dla nas rezultat. 15 minuta spotkania, lewą stroną boiska, podanie Bednary po linii do Winciersza ten przyjmuje i oddaje świetny strzał w długi róg bramki lecz bramkarz gospodarzy sparuje piłkę na rzut rożny. 20 minuta po dwu osobowej wymianie piłki z prawej strony boiska, Rotuski wrzuca w pole karne, Winciersz uderza lecz bramkarz odbija,2 metry do bramki, dopada  do niej Borowiecki, dobijając  kopnął piłkę wprost w bramkarza, który leżał już na ziemi. Po chwili Winciersz z połowy boiska wybił piłkę do przodu, która trafiła w poprzeczkę rywali. Kolejna sytuacja, to Winciersz dostaje piłkę po prawej stronie pola karnego, ten podaje na drugą stronę pola karnego do Bednary, próbując przełożyć sobie piłkę na swoją lepszą nogę prawą, przeciwnik w ostatnim momencie wybija mu ją spod nóg. No cóż, gdyby spróbować z LEWEJ ..
Po jeszcze kilku sytuacjach, sędzie odgwizduje koniec pierwszej połowy, wynik brzmi 1-0 dla gospodarzy!

Na drugą połowę zawodnicy TS wyszli bardziej zmotywowani i od początku przejęli inicjatywę. Kilka bardzo groźnych sytuacji, bramkarz gospodarzy co raz częściej zaczynał bardzo długo wznawiać grę mając za zadanie grę na czas. Nadeszła 45 minuta spotkania, walka w środku pola boiska, nasz zawodnik podaje na prawą stronę do Winciersza, przyjmuje, wbiega w prawą stronę pola karnego, bramkarz wychodzi, wydawało się że Mateusz pójdzie w prawą stronę, w odpowiednim momencie Winciersz zastosował zwód, po którym bramkarz się rzucił w prawą stronę, a Mateusz spokojnie w drugim kierunku poszedł i do pustej bramki strzela. Mamy 1-1!!
Waleczni przez całe spotkanie zawodnicy TS poszli za ciosem, to się nagrodziło gdyż w 50 minucie Winciersz po odbitej piłce dostaje piłkę na 5 metrów przed bramką, przyjmuje i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi. Stworzyliśmy jeszcze kilka sytuacji lecz w większości przypadków nasze ostatnie zagranie nie dochodziło celu lub za późno chcieliśmy podać. Wyzwolenie grało z kontry wybijając piłkę do przodu za plecy obrońców lecz nasi obrońcy bardziej agresywniej od przeciwnika potrafili wybić piłkę w stronę rywali.
Po chwili ostatni gwizdek sędziego i 3 punkty wędrują do TS AKS CHORZÓW!!!
Zdaniem naszego Sztabu szkoleniowego i samych zawodników stwierdziliśmy, że zagraliśmy najgorszy mecz w tym sezonie. Mimo, to od początku aż do ostatniej minuty spotkania, to  lepiej się prezentowaliśmy, kontrolując spotkanie!

Wielkie Brawa dla naszych zawodników gdyż był to bardzo ciężki tydzień dla nich. Grali dwa spotkania ligowe, i w dzisiejszym było widać ich zmęczenie lecz mimo to potrafili uporać się z Wyzwoleniem i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie! Gratulacje!

1. Puzio Patryk
2. Gałek Igor
3. Dyrcz Patryk
4. Lukoszek Artur