Zczuba.tv

Aktualności

TS AKS Chorzów 13-1 FC 1 Katowice

• autor: Wiinii, 2011-10-04 22:34

04.10.2011r. rozegraliśmy swój piąty mecz ligowy w tym sezonie, nazwijmy go szczęśliwym gdyż wysoko wygrywamy 13-1. Na własnym boisku zmierzyliśmy się z Fc 1 Katowice.

Drużyna przyjezdna przez pierwsze 10 minut prowadziła z naszym zespołem walkę. 10 minuta mamy rzut rożny z lewej strony, w pole karne wrzuca Rotuski, w prost na głowę Mateuszowi Winciersz, temu pozostaje tylko dołożyć głowę i mamy 1-0.  Po chwili wpadają jeszcze 4 bramki i mecz został już rozstrzygnięty do końca spotkania, teraz tylko pozostało sobie zadać pytanie w jakim stosunku bramkowym! Pierwsza połowa obfitowała ciekawymi zagraniami ze strony TS. Lecz brakowało skuteczności aby zamienić to na bramkę.

W drugiej połowie Chorzowianie wyszli z większym spokojem i o wynik martwić się już nie musieli! Tak jak w pierwszej połowie, tak samo to wyglądało w drugiej części spotkania, mianowicie my gramy piłką, kontrolujemy przebieg spotkania, a Fc Katowice stara się przerywać nasze akcje! Mnóstwo akcji, strzałów Chorzowian zatrzymywało się w bramce albo przeciwnie czyli za bramką! Katowiczan uratowało przed stratą bramki jeszcze parę poprzeczek. Honorową bramkę dla przeciwników strzelił ich kapitan w sytuacji gdzie obrońca od nich wybił piłkę, dwóch naszych obrońców sporadycznie zabierało się do odebrania piłki, szczęście zadecydowało, że ta piłka przeszła naszych obrońców i w sytuacji sam na sam, zawodnik uderza z tzw. "Kapy" i po ziemi piłka wpada do bramki. Po chwili podobna sytuacja lecz po drugiej stronie boiska. Puzio Patryk zrehabilitował się i mocno wybił piłkę, ta przeleciała na drugą stronę boiska, przeszła dwóch obrońców rywali i w sytuacji sam na sam Winciersz strzela bramkę! Ciekawa sytuacja, ponieważ naszemu bramkarzowi uznajemy asystę!!
A więc wynik mógł być jeszcze większy lecz w naszej drużynie brakowało tego ostatniego podania, mianowicie gdy trzeba podać - nie podajemy i odwrotnie, a gdy trzeba szybciej zagrać, to nie potrzebnie nasi zawodnicy wchodzili w drybling z rywalami.. Nasz bramkarz dobrze się też spisał w paru sytuacjach, broniąc groźne strzały.

Brawa dla naszych zawodników za trzecie zwycięstwo w tym sezonie!!