Obóz Zimowy Głuchołazy 2014

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Mysłowicach - II miejsce

• autor: Wiinii, 2011-11-06 19:27

Dzisiejszego dnia wyjechaliśmy na turniej do Mysłowic organizowanego przez MOSiR Mysłowice.
Mecze grupowe 10 minut. Mecze finałowe 15 minut. System 4+bramkarz.
Drużyny z którymi rywalizowaliśmy, to: MUKP Dąbrowa Górnicza, MOSiR Mysłowice  I, MOSiR Mysłowice II, PUKKS Chrzciciel Tychy, KKS Czarni Sosnowiec, ŁKS Łagiewniki, UKS Szopienice.

Skład: Puzio, Gałek, Dyrcz, Borowiecki, Winciersz, Pasikowski, Banaszek, Jurek, Lukoszek.

Przed rozpoczęciem turniej odbyło się losowanie gdzie utworzono dwie grupy A i B.
Szczegóły >> Kliknij>> Więcej >>

Grupa   A

MUKP   Dąbrowa   Górnicza

MOSiR   Mysłowice   I

PUKKS  Chrzciciel  Tychy

KKS  Czarni  Sosnowiec

Grupa   B

UKS Szopienice

W grupie grał każdy z każdym, następnie:
(1-2 miejsce) - zwycięzca gr. A i zwycięzca gr. B
(3-4 miejsce) - drugie miejsce gr. A i drugie miejsce gr. B
(5-6) - trzecie miejsce gr. A i trzecie miejsce gr. B
(7-8 miejsce) - czwarte miejsce gr. A i czwarte miejsce gr. B

W pierwszym meczu grupowym spotkaliśmy się z ŁKS Łagiewniki. Rywal całkowicie nam nie znany, a więc pozostałą nam wyjść i zagrać, to co najlepiej potrafimy.  Od początku spotkania dominowaliśmy.
Sytuację, które stwarzaliśmy mnożyły się lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Przyszła 5 minuta spotkania w której Borowiecki wycofuje do Gałek, a ten uderza za pola karnego płasko po ziemi i piłka wpada do bramki. Mogliśmy podwyższyć wynik lecz przeszkadzali nam słupki - Winciersz zostaje sfaulowany tuż przed polem karnym na środek bramki. Sam poszkodowany podchodzi do piłki, uderza lecz piłka trafia w prawy słupek i bramki nie ma. Spotkanie kończy się wynikiem 1-0 dla TS AKS Chorzów.
Bramkę strzelił: Gałek

W drugim spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z gospodarzem turnieju MOSiR Mysłowice II. Jak w poprzednim spotkaniu, dominowaliśmy przez cały mecz czego skutkiem było, to że rywale nawet strzału na naszą bramkę nie oddali. Dwie bramki w sytuacjach sam na sam strzelił nasz snajper Winciersz Mateusz. Wynik mógłby być znacznie wyższy lecz brakowało skuteczności w naszej drużynie, chociażby sytuacja w której rzut z autu, piłkę w pole karne wbił Patryk Dyrcz, bramkarz odbił na metr przed siebie, a Jurek Paweł nie zachował zimnej krwi - dobił lecz prosto w bramkarza. Koniec spotkania, wynik brzmi 2-0 dla TS AKS  Chorzów.
Bramkę strzelił: 2x Winciersz

W trzecim i ostatnim spotkaniu grupowym zmierzyliśmy się z UKS Szopienice. Rywale za  wszelką cenę chcieli wygrać spotkanie aby zająć pierwsze miejsce w grupie. Mecz się rozpoczął, sporo walki w środku boiska. Lecz to nasza drużyna zadała pierwszy cios, Winciersz otrzymuje podanie, zwiódł obrońcę rywali, uderza i piłka wpada do bramki. Kolejna akcja lewą stroną boiska, piłkę dostaję Borowiecki, podchodzi z piłką parę metrów, uderza płasko przy krótkim słupku i piłka wpada - mamy 2-0. Rywale próbowali atakować lecz ich ataki albo dobrze wyłapywał nasz bramkarz Patryk Puzio lub dobrze spisywali się obrońcy. Sędzia odgwizduje koniec spotkania, wynik brzmi 2-0 dla TS AKS Chorzów.
Bramki strzelili: Winciersz, Borowiecki

Pozostałe wyniki meczów grupowych:

Nazwa Drużyny

Nazwa Drużyny

MOSiR Mysłowice II

Tabela po zakończonych meczach grupowych:

GR. A

UKS Szopienice        0-3      Dąbrowa Górnicza

Mecz o miejsce 1:

Chrzciciel Tychy        2-1      TS AKS Chorzów

W meczu finałowym zmierzyliśmy się z bardzo dobrą drużyną, mianowicie Chrzciciel Tychy. Spotkanie zafundowało wszystkim zgromadzonym kibicom sporo emocji. Mecz toczył się w dużej mierze w środku boiska lecz momentami TS lepiej się prezentował. Nasza drużyna stwarzała sobie stale sytuacje bramkowe lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać. W 5 minucie spotkania straciliśmy bramkę, po błędzie w środku boiska zawodnik rywali wyszedł sam na sam i strzela bramkę. Chorzowianie nie dali się  i walczyli dzielnie do końca, już 3 minuty później Gałek z rzutu wolnego uderza i piłka wpada do bramki. Sporo szczęścia mieli rywale oraz nasza drużyna, ponieważ mieliśmy kilka dogodnych sytuacji w których powinna paść bramka. Nadeszła minuta 11 w której Borowiecki wychodzi sam na sam z bramkarzem lecz został ścięty ślizgiem (co było zabronione) od tyłu przez obrońcę rywali. Sędzia odgwizduje faul lecz nie daje żadnej kary zawodnikowi, a więc gra toczy się dalej. Zostało 30 sekund do końca spotkania, zmiana w naszym zespole, boisko opuszcza Winciersz wchodzi Pasikowski, rywale wykonują rzut rożny, zamieszanie pod naszą bramką, Pasikowski przejmuje piłkę, i podaje piłkę do tyłu, rywale wykorzystują to, przejmują i od razu jeden z zawodników uderza z 3 metrów i wpada bramka. Można powiedzieć, że mecz miał charakter "cios za ciosem". Nasza drużyna szybko przeprowadziła ostatnią akcję tego meczu lewą stronę, przed polem karnym podaje na 2 metry na prawą stronę, piłka leci 2 metry przed bramką rywali i wystarczyło dołożyć nogi lecz nasz zawodnik Dominik Pasikowski nie trafił w piłkę, która opuszcza pole gry i sędzia kończy spotkanie. Wynik brzmi : 1-2 dla Chrzciciel Tychy.
Bramkę strzelił: Gałek

Tabela Końcowa

5.

6.

7.

8.

MOSiR Mysłowice II

Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik: Patryk Puzio (TS AKS Chorzów)

Naszym zawodnikom gratulujemy drugiego miejsca. Był to dla nich bardzo ciężki dzień, ponieważ włożyli w ten turniej mnóstwo sił, a efekty tego były na boisko. Walczyli do samego końca, a więc jeszcze raz GRATULACJE!!!