Aktualności

GKS Katowice CUP

• autor: Wiinii, 2012-01-21 16:19

Szczegóły w rozwinięciu...

Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w turnieju GKS Katowice Cup, organizowanego przez GKS II Katowice.
Miejsce: Hala w Ośrodku Sportowym Szopienice.
System gry: 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupach system "Każdy z każdym", następnie drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca w grupach tworzą grupę "Mistrzowską", natomiast zespoły, które zajmą miejsca 3-4 zagrają w drugiej grupie "B" gdzie powalczą o miejsca 5-8.
Czas gry: 12 min / mecz
Składy drużyn: 4 w polu + bramkarz.
Ponadto turniej rozgrywany piłką halową.

Wszystkie drużyny, to: GKS I Katowice, Polonia Bytom, Rozwój Katowice, MKS Myszków, GKS II Katowice, ROW Rybnik, UKS Szopienice.
Skład: Puzio, Mularczyk, Gałek, Dyrcz, Bednara, Winciersz, Tomaszowicz, Banaszek

TS AKS Chorzów 0-3 GKS II Katowice

W meczu otwierającym Turniej, zostaliśmy pokonani przez gospodarzy 0-3. W pierwszych minutach meczu nasz obrońca upadł na piłkę dotykając ją ręką, a dobrze wykonany rzut karny zawodnik z Katowic zmienia wynik na 0-1. W przeciągu następnych dwóch minut, straciliśmy dwie bramki, po "głupich" błędach naszej drużyny. Do końca meczu, to Chorzowianie stwarzali więcej sytuacji strzeleckich. Mianowicie nie wykorzystaliśmy 5 sytuacji sam na sam. Sędzia odgwizduje koniec spotkania i mamy 0-3.

2 Mecz:
TS AKS Chorzów 1-0 UKS Szopienice

Kolejne spotkanie należało do bardzo ciężkich, ponieważ naszym przeciwnikiem, to bardzo znajoma dla nas drużyna UKS Szopienice. W po pierwszych paru minutach, sędzie odgwizduje rękę drużyny przeciwnej w polu karnym. Pewnie wykonany rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Winciersz. Dalsza część spotkania, toczyła się w większości w środku boiska oraz dobrze interweniujący nasi bramkarze nie pozwolili strzelić sobie bramki.
Bramkę strzelił: Winciersz

3 Mecz:
TS AKS Chorzów 1-1 ROW Rybnik

W trzecim, a ostatnim meczu grupowym, bardzo emocjonującym musieliśmy wygrać, a mielibyśmy pewny awans z drugiego miejsca do grupy mistrzowskiej. Wynik który nam odpowiadałby zyskaliśmy po 5 minutach gdzie Winciersz wykorzystuje swoje umiejętności techniczne i pokonuje bramkarza gości w sytuacji sam na sam. To jednak nie koniec spotkania. Dwie minuty przed końcem spotkania mamy rzut rożny. Przed pole karne wycofuje Winciersz do Gałka ten uderza lecz obrońcy zablokowali strzał i natychmiastowa kontra przeciwników. 3 atakujących na 1 obrońcy wykorzystują i strzelają nam bramkę. Do końca spotkania minuta, piłkę wybija nasz bramkarz, Mateusz Winciersz bardz dobrze się zastawił,  w ten sposób mija obrońcę i wychodzi sam na sam, uderza piłka odbija się od słupka i nie wpada do bramki.

Po wszystkich meczach w grupie "A" i "B", nastąpiła faza:
drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca w grupach tworzą grupę "Mistrzowską", natomiast zespoły, które zajmą miejsca 3-4 zagrają w drugiej grupie "B" gdzie powalczą o miejsca 5-8.

TS AKS Chorzów 2-0 Rozwój Katowice

Kolejny, a zarazem czwarty mecz turnieju, rywalem okazał się nasz ligowy przeciwnik Rozwój. W lidze na własnym boisku przegraliśmy po zaciętym meczu 5-6 natomiast dziś dostaliśmy okazję się zrewanżować. Po paru minutach nasza przewaga była ogromna lecz brakowało skuteczności. Natomiast w środkowej części spotkania Winciersz Mateusz umieszcza dwa razy piłkę w bramce w sytuacjach sam na sam i tym samym rewanż zaliczamy do udanych. Wysokość zwycięstwa mogła być znacznie wyższa lecz przypomnijmy, że skuteczność oraz odrobina szczęścia, to dwie cechy, które podczas turnieju najbardziej nam brakowało.
Bramki strzelił: 2x Winciersz

2 Mecz:
TS AKS Chorzów 3-1 ROW Rybnik

Następny rywal, to drużyna przez którą nie awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej, ponieważ wystarczyło wygrać, lecz w ostatnich minutach straciliśmy bramkę i wynik poprzedniego spotkania brzmiał 1-1. W tym meczu po pierwszych 4 minutach wskazywało na podobny rezultat, ponieważ straciliśmy bardzo "fartowną" bramkę, a rywal nadal miał odrobinę przewagi. Zmieniło się to w 7 minucie gdy Winciersz dostaje piłkę po prawej stronie boiska, mija jednego zawodnika, i biegnąc na lewą stronę boiska uderzył po długim i bramkarz skapitulował. Możemy powiedzieć, że to było tylko ostrzeżenie, ponieważ chwilę później wpada 2 i 3 bramka, a autorem był po raz kolejny Winciersz. Wynik spotkania jak w poprzednim również mógł być wyższy lecz przeszkadzali nam słupki oraz zabrakło naszym zawodnikom troszkę zimnej krwi.

Bramki strzelił: 3x Winciersz

3 Mecz:
TS AKS Chorzów 1-2 MKS Myszków

W ostatnim meczu tego turnieju naszym rywalem była drużyna z Myszkowa. Ten mecz był decydujący, ponieważ wygrywający zespół zajmie 5 miejsce. Jednak jak wcześniej było pisane, brak szczęścia przez cały turniej nas się trzymał.
Od początku spotkania mecz odbywał się głównie w środkowej strefie boiska. Po 6 minutach przegrywaliśmy 0-2, ponieważ nasz bramkarz popełnił dwa identyczne błędy, mianowicie podał dwa razy rywalowi pod nogi, a przeciwnikowi wystarczyło wypełnić formalności i umieścić piłki w bramce. Chorzowianie starali się odrobić straty, udało się w 4 minuty przed końcem meczu strzelić bramkę na 1-2. Do samego końca spotkania nasi zawodnicy powiększyli swoją przewagę lecz zabrakło skuteczności w wykorzystaniu tych sytuacji co stworzyliśmy.