Zczuba.tv

Aktualności

Halowy Turniej Bielszowice - 1 miejsce

• autor: Wiinii, 2012-03-04 21:05

Dzisiejszego dnia wyjechaliśmy na turniej organizowany przez Jastrząb Bielszowice. Ostatecznie zajęliśmy 1 miejsce, szczegółowe informacje w rozwinięciu.

Drużyny z którymi rywalizowaliśmy: Orlik Bykowina, MKS Zaborze Zabrze, Jedność Przyszowice, Jastrząb Bielszowice, Wawel Wirek,
System rozgrywek: Tabela (ligowa) Każdy z każdym.

TS AKS Chorzów 5-0 Jedność Przyszowice

Już w pierwszym meczu gra naszego zespołu mogła się podobać, znakomite klepki i wypracowane sytuacje byli zasłużone dla TS. Całe spotkanie zostało zdominowane przez nasz zespół, a liczba strzałów stale się powiększała. Pierwsze cztery bramki, to dobrze 'wyklepana' obrona rywali nie miała żadnych szans na zatrzymanie Chorzowian. Dobrze dogrywał Patryk Rotuski jak i pozostali, a Mateusz Winciersz tylko to wykorzystywał. Natomiast bramka na 5-0, to można powiedzieć, że chyba jedna z lepszych, ponieważ Rotuski dogrywa do Winciersza, ten się umiejętnie zastawił i wychodzi sam na sam,  znając Mateusza tak jak zawsze uderzył by mocno lecz tym razem popisał się wspaniałą podcinką, a bramkarz oszukany przez Mateusza rzucił się po ziemi. Piłka pod poprzeczkę wpada do bramki i mamy bramkę. Wynik mógłby być znacznie wyższy lecz swoich sytuacji nie wykorzystali każdy z zawodników naszej drużyny. Nasi przeciwnicy tylko raz potrafili dotrzeć na naszą połowę w ostatniej minucie i oddali strzał, który odbija się od poprzeczki lecz piłka wypada na aut.
Bramki strzelił: 5x Winciersz

2 mecz:
TS AKS Chorzów 4-0 Jastrząb Bielszowice

Kolejny mecz, to kolejna dominacja Chorzowian. Rywale na początku spotkania potrafili dotrzymać tempa naszemu zespołowi lecz po paru minutach, przewaga była spora, a nasi zawodnicy mieli sporo okazji do strzelenia bramek, cztery razy się to udało i sędzia odgwizduje koniec spotkania.
Bramki strzelili: 2x Winciersz, 2x Jurek.

3 mecz:
TS AKS Chorzów 3-0 Wawel Wirek

Początek spotkania, to podobny scenariusz jak w poprzednim meczu. Parę minut później pierwszą bramkę strzela Rotuski, który przebrnął z piłką całe boisko gdyż rywale wykonywali rzut rożny, wycofując przed nasze pole karne piłkę przechwytuje Patryk, który wyprowadza samotną kontrę, zakończona strzałem w sytuacji sam na sam i mamy 1-0. Kolejne bramki wpadały, a ich autorem był Mateusz Winciersz.
Bramki strzelili: 2x Winciersz, Rotuski

4 mecz:
TS AKS chorzów 0-2 Zaborze Zabrze

Rywale wyszli na boisko bardzo zmotywowani, i piłka przebywała bardziej w środku boiska. Zabrzanie znakomicie wykorzystali nasze dwa błędy w obronie, a Chorzowianom pozostało gonić wynik. Mieliśmy  sytuacje lecz brakowało skuteczności. Sędzie kończy spotkanie, a wynik pozostaje bez zmian.

5 mecz:
TS AKS Chorzów 4-0 Orlik Bykowina

W naszym ostatnim meczu tego turnieju musieliśmy wygrać, aby spokojnie obserwować turniej mając świadomość, że zajęliśmy 1 miejsce. Rudzianie byli bardzo dopingowani przez Zaborze, ponieważ licząc na naszą potyczkę, wygrywając swój ostatni mecz Zabrzanie zajęliby fotel lidera. Tak się nie stało, ponieważ wygrywamy ten mecz. Pierwsza bramka, to strzałem z pola karnego Mateusz Winciersz otwiera worek z bramkami. Parę nerwowych minut, w środku boiska piłkę odbiera Tomaszowicz, naciskany przez rywala, podchodzi parę metrów i wspaniałym strzałem z daleka piłka wpada tuż obok słupka. Bardzo ładny strzał Piotrka i mamy 2-0. Trzecia bramka, to piłka wyrzucona przez naszego bramkarza, Mateusz Winciersz zdążył dopaść do niej w samym rogu boiska rywali i najpierw przerzucając piłkę nad obrońcą, wychodzi sam na sam, i z bardzo ostrego rogu, pokonuje bramkarza rywali "LOBEM", lecz nie był to taki prosty strzał jak się wydaję, ponieważ Mateusz przelobował bramkarza oddając strzał główką. Ostatnia bramka tego spotkania, to Rotuski dogrywa do środka pola karnego tam na piłkę czeka Winciersz, przyjmuje, mija bramkarza rywali i strzela do pustej bramki. To już był koniec spotkania, a Chorzowianie mogli się cieszyć z zwycięstwa całym turnieju.

Bramki strzelili: 3x Winciersz, Tomaszowicz