Zczuba.tv

Aktualności

Halowy Turniej Jastrząb Cup 2015

• autor: Wiinii, 2015-01-18 06:05

W sobotę, 17.01.2015r wyjechaliśmy na turniej Halowy organizowany przez Jastrząb Bielszowice. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce, a szczegóły poniżej.

Gr. A: Gwiazda Ruda Śląska, Pogoń Ruda Śląska, Zantka Chorzów, TS AKS Chorzów
Gr. B: Jastrząb Bielszowice, Grunwald Ruda Śląska, Fundacja Czerwionka, MKS Śląsk Świętochłowice

Kadra: Szkudlarski, Winciersz, Strzebińczyk, Rotuski, Żabiński, Parzybok, Jaworski, Mierzwa.

1 kolejka
Gwiazda Ruda Śląska 1-0 TS AKS Chorzów

Już od pierwszych sekund na boisku, Gwiazda skupiła się na grze w obronie konsekwentnie wyprowadzając groźne kontrataki. Po pierwszym z nich w 40 sekundzie straciliśmy bramkę na 0-1. Po 6 minutach gry sędzia upomniał karą 2 minut, po jednym zawodniku każdej z drużyn. W dalszym ciągu spotkanie jeszcze bardziej nabierało tempa, co spowodowało, że okazji do strzelania bramki było sporo, zarówno po naszej stronie, jak i przeciwnika. Niestety nie udało się strzelić i ostatecznie przegrywamy 0-1.

2 kolejka
Pogoń Ruda Śląska 1-2 TS AKS Chorzów
Strzelcy bramek: Patryk Rotuski, Maciej Parzybok

Bardzo dobre spotkanie rozegrane przez Chorzowian. Od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę, kontrolując sytuację na boisku, wymieniając przy tym bardzo dużą ilość podań, co przyniosło nam bardzo wiele okazji sam na sam. Niestety nasza skuteczność w drugim meczu lepsza nie była, niż w pierwszym. Natomiast udało się szybko strzelić dwie bramki, warte podkreślenia 'do pustej'. W pierwszej akcji niefrasobliwość rywali wykorzystał Patryk Rotuski mijając trzech zawodników oraz bramkarza. W drugiej akcji Mateusz Winciersz wyłożył piłkę do pustej bramki Maciejowi Przybok. W ostatniej minucie straciliśmy bramkę na 1-2. Ostatecznie wygrywamy 1-2.

3 kolejka
Zantka Chorzów 1-3 TS AKS Chorzów
Strzelcy bramek: Mateusz Winciersz, Wiktor Jaworski, Mateusz Strzebińczyk

W ostatnim spotkaniu grupowym nasi zawodnicy wypadli jeszcze lepiej niż z Pogonią. Mądre rozgrywanie piłki pozwoliło nam strzelić trzy bramki, tracąc jedną - znowu w ostatniej minucie. Ostatecznie wygraliśmy 1-3, i pozwoliło nam, to awansować do półfinału z drugiego miejsca. Przeciwnikiem naszym będzie MKS Śląsk Św-ce, który zajął pierwsze miejsce w gr. B.

Półfinał
MKS Śląsk Świętochłowice 2-0 TS AKS Chorzów

Mogliśmy zobaczyć tutaj jedno z lepszych spotkań w całym turnieju. Niesamowicie wyrównane, z dużą ilością walki, jednak to przeciwnik strzela bramkę pierwszy już w 3 minucie. Błąd bramkarza, który podał piłkę pod nogi przeciwnika, wykorzystuje Śląsk i mamy 1-0. Dalej również sytuacje z jednej, jak i po drugiej stronie boiska. W 8 minucie Śląsk podwyższa na 2-0, dość szczęśliwy strzał z dystansu i piłka wpada od słupka do bramki. Trzy minuty przed końcem spotkania nasz zespół rozgrywał rzut wolny, chłopcy wykonali go, tak jak to ćwiczyli na treningach i udało się wyśmienicie, jedynie ostatni zawodnik w tej akcji nie trafia w piłkę, stojąc dwa metry przed pustą bramką. Ostatecznie przegrywamy 0-2, mimo to schodzimy z boiska, z 'uniesionymi głowami', bo zawody rozegraliśmy bardzo dobre.

Po przegranej w półfinale, przystało nam się zmierzyć z gospodarzem turnieju Jastrząb Bielszowice, w meczu o 3 miejsce.
Po dobrej grze wygrywamy spotkanie zasłużenie 1-2 i chłopcy mogą się cieszyć z zajętego 3 miejsca w turnieju.
Bramki strzelili: Patryk Rotuski oraz Mateusz Winciersz.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gwiazda Ruda Śląska (pokonując w karnych 2-0 Śląsk)